2009

 • Preteky Winterfresh 2009

 • Brigáda na zjazdovke 2009

  Brigáda sa odkladá na neurčito, počkáme kým sa rozpustí sneh, čiže 24.10. brigáda nebude, ale niekedy neskôr. Jasnačka že dáme vedieť. Ináč - ako vždy nebude to zadarmo, budú lístky na vlek v Tureckej.

   

  Technické vedenie SKI Turecká nás poprosilo o pomoc pri vyčistení zjazdovky od kameňov. Predbežný termín brigády je sobota 24.10.2009 o 9.00 na Lúčkach pri reštaurácii. Keďže niektorí z nás sú už veľkí a majú autá, môžu sa dohodnúť s tými čo sa nemajú ako dostať hore do Tureckej z BB.

  Všetci čo sme už na brigáde boli, vieme, že je to skôr sranda než ťažká robota a aspoň sa konečne stretneme a uvidíme.

  Po kliknutí na nadpis sa objaví možnosť pridať poznámku, otázku, dohodnúť sa o odvoze, atď. Hodilo by sa zareagovať kto môže a aj s kým nerátať. Ale nehrajme hluchého pštrosa.

 • Halušky Turecká 2009

  Výzva nielen pre klubovych a "klubových" členov... Starosta Tureckej poprosil, ci by sa nenaslo par ludi na postavanie na ceste St.Hory - Turecka, a aj v Tureckej, ked budu Halusky 30.maja (buducu sobotu), na pomoc pri parkovani vozidiel. (podrobnosti v článku)

   

 • Vyskúšaj a zaži ! - 6. marca 2009

  Jedinečné turné po Slovensku, kde si môžete vyskúšať originál hardwear od Mammutu a ziskať aj malé prekvapenie. Budú na Vás dohliadať školení pracovníci od Mammutu a heslo je: TEST-FEEL-MAMMUT/RIVELSPORT2009. V Banskej Bystrici sa akcia koná v Bocian Climbing Centre. Začíname o 17:00
 • LAVÍNOVÝ KURZ 27. február

  ** pribudol odstavec ohľadne ubytovania a  úprava zľavy z ceny pre kluby **

  Pripravili sme každoročný, skoro už tradičný víkendový kurz, pre všetkých, ktorým záleží na vlastnom zdraví aj bezpečnosti ostatných. Kurz je úplne neformálny v priateľskej atmosfére, ale pritom profesionálny, prednášajúcim sú Ing. Ján Peťo náčelník Strediska lavínovej prevencie a Jozef Bárdi pracovník Strediska lavínovej prevencie Malá Fatra. Podrobnosti a program po kliknutí na nadpis.

 • Noc tuleních pásov (na Turci)

  Kamaráti z Martina organizujú nultý ročník skialpinistických pretekov, takže kto má záujem zasúťažiť si pozrite si informácie priložené v plagáte.
 • Spadnuté psy - prosba o pomoc

  Vcera poobede (8.2.2009) nam spadli do severu Ďumbiera dva psy - odtrhli sa so snehovym prevejom. (mozno sa najdu aj po jednom) - nemecky ovciak s modrym obojkom- ma tetovanie v uchu pocuva na meno PIPS a mensi krizenec vlciaka - sucka-ma oranzovy obojok- pocuva ne meno Lea. Obidva psy su kludnej povahy, zvyknute na ludi, niesu agresivne takze sa daju v pohode odchytit.  (viac info - kliknite na  nadpis)
 • plagát pretekov Skialpkrížna Winterfresh Race 2009