2014

 • Brigáda 16-11-2014

  V polovici novembra sa podarilo vďaka veľkému počtu členov klubu SkialpKlub Krížna, ich sympatizantov a dobrovoľníkov, zaútočiť na svahy pod Líškou. Veľká vďaka za obetavosť všetkým zúčastneným, ktorí pracovali pocelý deň navzdory nevľúdnemu počasiu a mrholeniu, ktoré sa cez deň zmenilo na tvrdohlavý dážď. Tento neodohnal ani brigádnikov, a ani majsterku vo varení guľášu, ktorá pripravovala dobrotu pre premočených ale šťastných brigádnikov.

 • Kaľamárske poklady

  postavenie Saturnu voči Jupiteru a protuberancie na povrchu Slnka sľubujú po niekoľkých storočiach opäť zvýšenie astrálnej pravdepodobnosti výskytu POKLADOV.
 • SkialpKrížna Winter Race 2014

  10. feb. 2014 - Pre snehové kalamity, obrovské záveje a náveje, snehové jazyky a zlozvyky pretek SKKR v pôvodnom termíne NEBUDE! Komu to vadí, nech si prinesie lyže a nosí ich na ruxakoch hore-dole po kopci pomedzi snežienky a konvalinky. Náhradný termín bude alebo aj nebude určený podľa toho, či sneh bude alebo nebude. Koniec hlásenia v turečtine.

   

  29. jan. 2014 - Aktualizovali sme propozície: už nemusíte mať v ruksaku lekárničku ani priehľadný kilt. To prvé je zjednodušenie výstroje a to druhé bol preklep v bode n) povinnej výstroje  :)

 • Traja maškrtieri

  Skialpinisticé lyžiarky musia byť v 100%-nom stave aby plnili svoju funkciu. Nájdu sa ale aj takí, ktorých priority funkcií lyžiarok majú iné poradie. Jedno nádherné nedeľné doobedie sa takéto tri indivíduá stretli na Zamkovského chate, náhodou, ale ako potvrdenie javu, že funkčnosť lyžiarky je druhoradá, na prvom mieste je imidž (asi :-) )