Propozície 2022

Aktualizácia 18.2.2022 16:30 - O prípadnom avizovanom posune štartu sa rozhodne v sobotu ráno, platí teda pôvodný program s ukončením prezentácie o 9:30. Do povinnej výstroje pre všetky kategórie A a B môžu byť určené aj mačky, upresnime pred pretekom pri výklade trate.

 

Na základe predpovede počasia na sobotu je vysoko pravdepodobné, že sa bude harmonogram pretekov vrátane štartu posúvať o 1-2 hodiny neskôr. Definitívne stanovisko zverejníme v piatok, prosím sledujte aktualizácie!

Tohtoročné preteky Skialpkrížna Winter Race 2022 sú oficiálnym pretekom spadajúcim do Slovenského pohára v skialpinizme 2022. K dispozícii sú Propozície 2022. Propozície sa riadia Súťažným poriadkom SSA pre 2022.

Štartovné pre prihlásených cez prihlasovací formulár do 18.2. 18.00 je 20 € ( pre členov SSA 17 € ), štartovné sa vyberá v hotovosti pri prezentácii. Pre všetkých dopredu neprihlásených pretekárov bude v deň pretekov štartovné jednotne 25€.

Pre kategóriu U15 je lavínová výstroj (vyhľadávač, sonda, lopatka) odporúčaná, nie je však povinná. Všetky ostatné kategórie majú lavínovú výstroj povinnú.

Parkovanie v Tureckej je spoplatnené sumou 2 Eur. Nemusíte si však kupovať lístok v parkomate. Parkovné je zahrnuté v štartovnom. Pri prezentácii dostanete parkovací lístok, ktorý je potrebné umiestniť pod predné sklo auta. 

Prezentácia prebehne v Kultúrnom dome v Tureckej, 100 m nad parkoviskom. 

V rámci občerstvenia po pretekoch si každý môže voľne načapovať čaj. Aby sme zbytočne neprodukovali odbad z jednorázových pohárov, doneste si prosím svoj pohár (pre zabudnuvších budú k dispozícii aj jednorazové)

 

Dátum aktualizácie: 17. február 2022